...

قال النبی (ص): «قال الله تعالی من شغله ذکری عن مسالتی اعطیته افضل ما اعطی السائلین.» آثار الصادقین. ج۶ ص۲۹۱

شاید شنیدن و فکر کردن در مورد این حدیث باعث شده که موقع خواستن و طلب کردن سکوت کنم و...

اینجوری نیستم که دعا نکنم و کلاس بذارم و بگم مقامم بالا رفته. اصلا چرا در مورد خودم حرف بزنم. بیا واقعا روی حدیث کار کنیم و ببینیم باید چطوری باشیم.

«هر کس به ذکر من مشغول بشود و چیزی بخواهد بیش از کسانی که می خواهند به او عطا می کنم.» یعنی حتی ته دلش این نباشه که من می خوام اما به خدا اینجوری می گم که بیشتر بهم بده!

در واقع خدا دوست داره ما وقتمون رو صرف ذکر و یاد خودش بکنیم. صرف خودش. حتی اگه خیلی نیازمند هستیم این اطمینان رو داده که تو شرایط سخت هم ازش غافل نشیم که تو اون زمانی که داریم خواست و نیاز خودمون رو می بینیم و از یاد خدا غافل می شیم خیلی چیزا رو از دست می دیم و خیلی عقب می مونیم و انگار خدا نمی خواد ما حتی به اندازه بیان نیازهامون از خودش دور بشیم.

برای همینه که خاطر ما رو جمع کرده که اگه نیازمون رو فراموش کنیم و به خودش مشغول بشیم حتی بیشتر میده و شاید اون بیشتره همین یاد و ذکر خودش باشه! خود خودش!

بذار اصلا ما به خودش مشغول بشیم و خودش رو -حالا به اندازه وسعمون- درک کنیم. وقتی خودش باشه اصلا اون خواسته های کوچیک برآورده بشه یا نشه دیگه مهم نیست.

نه اینکه مثلا اگه یه خونه ۱۲۰ متری بخوایم اما به ذکر خدا مشغول بشیم کرم میکنه و یه خونه ۲۰۰ متری میده که شاید اونم رو بده ولی یاد خودش بالاتر از خواست ماس و خودش از همه چیز بالاتره و بزرگتر از اونکه وصف بشه...

الله اکبر من ان یوصف

/ 3 نظر / 8 بازدید
dorna

و خدا همين نزديکی است لای اين شب بوها پای آن کاج بلند موفق باشی به منم سر بزن

raha

دوست عزيز راه نو ايران برای ايحاد پل ارتباطی ميان بلاگرها اقدام به معرفی وبلاگها توسط خود آنها نموده است شما نيز ميتوانيد در چند جمله وبلاگ خود را معرفی کنيد

marzieh

سلام!چون از او گشتی همه چيز از تو گشت.چون از اون گشتی همه چيز از تو گشت.اين يه بيته و خيلی قشنگه!اقای فاطمی نيا می گفت کسی که می ره و يه در رو می زنه عوض هزار تا در ........اون درهای ديگه هم با زدنه اون يه در باز می شه..........بابا اگه ذکر حبيب از ته دل باشه اون قدر شيرينه که به تو هر چی هم بده با ذکرش عوض نمی کنی........حالا کيه که بتونه اين شيرنی رو درک کنه.هر کی که پاکتر باشه...مخلصيم