شهید صادق نیلی

می خواهم از فاطمه بگویم، که صادقش پرواز کرد و هرگز به زمین بازنگشت.

فاطمه که عاشقانه صادق را دوست داشت.

وقتی خبر پرواز صادق نیلی، خبرنگار خبرگزاری فارس را شنیدم، گریستم برای تنها شدن فاطمه و برای تسلی به دیدنش شتافتم.

می دانم. سخت است. به خدا سخت است که پر پروازت، که قرار بود تا پایان راه با هم باشید، تنها پرواز کند.

یک سال از عروسی شان می گذشت. تازه قرار بود من و محمدرضا برویم خانه شان. تا شوهرهایمان با هم دوست شوند و حتما بین خودشان هم قرارهای زیادی بود. یک ماه دیگر تولد صادق بود و فاطمه چقدر با خودش فکر کرده بود که امسال چه هدیه ای برای صادق بخرد.

و فاطمه، این راه صعب را چگونه بدون صادق بپیماید. فاطمه ای که با آمدن صادق، زنده شد، با رفتن صادق چه می شود!

دیروز در مراسم سومین روز تولد صادق در عالم غیب، یکی از عکس هایش را که کنار دریا ایستاده بود، قاب کرده بودند. فاطمه می گفت: این عکس رو دو ماه پیش که بعد از یک سال، به ماه عسل رفتیم، ازش انداختم. ببینید صادق من چقدر قشنگ بود و وقتی هواپیما سقوط کرد نمی تونستن شناسایی اش کنن. راست می گفت. چهارشنبهکنارش نشسته بودیم. پدرش که برای شناسایی به پزشکی قانونی رفته بود، هر چند دقیقه یک بار تلفن می زد و می پرسید: فاطمه کدام دندانش پر شده بود؟ فلان دندانش شکسته بود؟ فاطمه می گفت: نه.

-        پس چرا دندان این شکسته؟

-        شاید موقع سقوط شکسته

موبایل را به ما می داد و گریه می کرد و می گفت: صادق خوشگل منو نمی تونن شناسایی کنن. خدایا!

در میان گریه به من گفت: به خدا تو خوشبختی. قدر این خوشبختی رو بدون.

خدایا! صادق که «فی مقعد صدق عند ملیک مقتدر» آرام گرفت. فاطمه را دریاب!

/ 5 نظر / 8 بازدید
یک صادق دوست

فاطمه بايد خوشحال باشد که عشق او با صادق به سرانجام نرسيده و نخواهد رسيد و ... صادق به معشوق حقيقی رسيد و اين يک افتخار است و يک حسرت برای ما ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

H@DI

آری ... معنی عشقو خيلی لز ما نمی دونيم...شايد عشق ساده تر از اونی نباشه که ما فک می کنيم..که...

parisa

ياران چه غريبانه .........................................

احمد

سلام به تو و اون دوستت خانم فاطمه تسليت ميگم ميدونم چی ميکشه من هم چهار ماه قبل عزيزترين کسمو از دست دادم واسه همون ميدونم جدايی يعنی چه و چه قدر سخته راستش وقتی يادداشتتو ميخوندم گريه ام گرفته بود يه کمی سبک شدم دوست دارم فقط گريه کنم تا بميرم و برم پيشش

سحر

نوشته هاتون خیلی قشنگ بود .نمی دونم چه دعایی برای تو که صادقت رو از دست دادی بکنم ولی منم فکر میکنم که صادق به چیزی که میخواست رسید و تو هم همین مدتی که باهاش بودی رو میتونی بهش افتخار کنی.خوشبحالت که حداقل همین مدت کوتاه با صادق بودی ،خدا خیییییلی دوستت داشته که همچین آدمی رو برات فرستاده .برای من هم دعا کن میدونی اخه من به دعای مثل شما خیلی محتاجم