همه ی ما ضد نظام ها!

سلام.

نظام ایران بر پایه هایی استوار است و شخصیت های آن را می توان نام برد.

در ایران آدم های متفاوتی داریم با جهت گیری های متفاوت درباره انقلاب اسلامی، جنگ، نظام، و آدم های اساسی آن.

١- گروهی از اساس با نظام حاکم اسلامی مشکل دارند. شامل مشکل با اسلام و انقلاب اسلامی و حکومت جمهوری اسلامی. خیلی از اینها اساسا هیچ کدام از آقایان را الان قبول ندارند، حتی پدیده دوم خرداد را هم. به اینها معمولا از قبلا ها ضد نظام و ضد انقلاب می گفته اند و می گویند.

٢- گروهی هستند که اسلام را قبول دارند اما رهبر را و ولایت او را و اصولا ولایت فقیه را قبول ندارند. اینها هم، ضد نظام اند دیگر.

٣- گروهی رهبر را قبول دارند اما هم اکنون شخص آقای هاشمی را قبول ندارند و صحبت هایش در نماز جمعه را و حمایتش از گروه ها و افراد خاص را و بچه تربیت کردنش و تشکیل سلسله دزدان را و و و ... اینها هم به عقیده من ضد نظام اند! چون ایشان در راس مجمع تشخیص مصلحت نظام(!) و در راس خبرگان رهبری هستند. که هر دو از ارکان مهم نظام ما هستند.

۴- گروهی دولت را قبول ندارند و مشروعیت آن را زیر سوال می دانند و به ای نحو کان میخواهند ساقطش کنند و با او همکاری نکنند و اتوهاشان را داغ نگه دارند(!). اینها هم با دولت حاکم و نظام حاکم مشکل دارند که یکی از سه قوه و سه رکن اساسی ماست پس به نظرم آنها هم ضد نظام اند.

۵- گروهی قانون اساسی و مجلس که دارد آنها را تکمیل می کند و بند و تبصره می زند را قبول ندارند. شاید بزرگترین مثالش خود آقای هاشمی. قوه مقننه از ارکان سه گانه نظام ماست درنتیجه اینها هم ضد نظام اند.

۶- گروهی قوه قضاییه را قبول ندارند. از وکیل ها و نهادشان که این روزها به ضربه خوردن به استقلالشان معترض اند بگیرید تا رفقای بیگانگان که اعدام و سنگسار و خیلی از مجازات های ما را ضد حقوق بشری و خلاف می دانند. قوه قضاییه هم مانند دو قوه دیگر رکن است و مخالفان آن ضد نظام!

...

نتیجه گیری: اگر از گروه های بالا ک.م.م و ب.م.م بگیریم(!) همه ما ضد نظام ها احتمالا درصد زیادی از نظام ایران راتشکیل داده ایم! کجای محاسباتم غلط بوده؟!

 

 

/ 8 نظر / 9 بازدید
فاطمه کیا

فقط همین یک جمله: تو غلط می کنی قانون را قبول نداری، قانون تو را قبول ندارد. انگار که همین دیروز در خطاب به بعضی ها گفته شده... ممنون از تشریف فرماییتون. آدرس اینجا را فراموش نمی کنیم ان شا الله!

فاطمه کیا

آقا سه چهار باری اینجا رو باز کردیم اما هی نصفه اومد بالا. نتونستیم بقیه شو بخونیم. سوال: چرا!؟

کاکوشیرازی

اخ حرف دل منو زدید دیگه واقعا از این جبهه بازیها خسته شدمممممممممم

حکیمه

احسنت!

میم . ب . مهاجر

جسارتن ببخشین شما قصه ی مردشور ترکیبتو رو شنیدی ؟[خنده]

Hassan

ممنون، منت گذاشتید!

جانيوز

عمری به جز بیهوده بودن سر نکردیم تقویم ها گفتند و ما باور نکردیم در خاک شد صد غنچه در فصل شکفتن ما نیز جز خاکستری بر سر نکردیم دل در تب لبیک تاول زد ولی ما لبیک گفتن را لبی هم تر نکردیم حتی خیال نای اسماعیل خود را همسایه با تصویری از خنجر نکردیم بی دست و پاتر از دل خود کس ندیدیم زان رو که رقصی با تن بی سر نکردیم باسلام وبلاگ زيبا وپر محتوايي داريد من عاشق سياست وحاشيه هاي اون هستم من قبلا هم به وبلاگت سر زده بودم از مطالبت لذت بردم خوشحال مي شم به من سر بزني ونظرت رو بگي... دیدم قدری گرفته ام انسان وقتی دلش گرفت از پی تدبیر می رود من هم رفتم [لبخند]