فطر

سلام

 

خدایا! ای آنکه برای نعمتهایی که به خلقش داده پاداش نمی خواهد و ای آنکه بر عطا و بخشش به بندگانش پشیمان نمی شود... این ماه در میان ما پسندیده زیست نمود، و با ما همنشین و یار نیکو بود. و به بهترین سودهای جهانیان ما را سودمند نمود. سپس هنگام پایان یافتن وقتش و به سر رسیدن زمانش و تمام شدن شماره اش، روزهایش از ما جدا شد. از این رو ما با او وداع می کنیم مانند وداع کسی که جدائی اش بر ما بزرگ و دشوار است و رفتنش از میان ما، ما را اندوهگین ساخته و به وحشت انداخته و مانند وداع کسی که او را بر ما عهد و پیمان نگاهداشتنی و احترام رعایت کردنی پابرجاست. پس ما می گوییم درود بر تو ای بزرگترین ماه خدا، و ای عید دوستان خدا.

امام سجاد (ع)- صحیفه سجادیه

 

امام سجاد واقعا چه درکی از ماه رمضان داشتند که موقع تمام شدنش اینطور با آن وداع می کردند؟ چه عهدی با آن بستند؟ لحظه هاش رو چه طور گذراندند و چه ارتباطی با آن برقرار کردند؟

 

خدایا! ای کاش این ماه تمام نمی شد و تمام سال ماه رمضان بود چون آنقدر خیر و برکت در این ماه بر اهل زمین نازل می کنی و آنقدر در لطف و رحمت به روی بندگان باز می کنی که جدا شدن از این ماه رو سخت می کند.

 

خدایا! می دانم که در طول ماه های دیگر هر چه قدر هم تلاش کنم نمی توانم مانند این ماه به تو نزدیک شوم و از محبتت بهره مند گردم چرا که در این ماه است که درهای رحمتت بی حساب باز است و باران لطفت بی وقفه می بارد.

 

خدایا! زمان را که در این ماه مبارک متوقف نمی کنی تا همیشه در برکت و فضل به شمار نیامدنی ات بمانیم. پس به مهربانی ات سوگند که خیرات و برکات این ماه عزیز را در تمام سال بر ما جاری کن و این باران کرامت و بخشندگی ات را مگذار که قطع شود و الطاف خاصی را که فقط در این ماه شامل حال بندگانت می کنی مستدام در ماههای دیگر بدار. من بنده ناچیزم و فقیرانه به بارگاه جلال و جبروتت آمده ام که اندکی هم آن را درک نکرده ام و فقط از لفظ اندکی بهره برده ام و به معنا راه پیدا نکرده ام. اما خدای مهربان من تو به لطف و کرم خود مرا بپذیر و در آغوش خود بگیر که اگر از این در برانی ام جای دیگری برای بندگی و تضرع نخواهم یافت. یا لطیف! ارحم عبدک الضعیف

 

اللهم انی اسئلک خیر ما سئلک منه عبادک الصالحون

و اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون

 

 

 

آقا محمدرضا! سالروز به دنیا آمدنت رو از اعماق قلبم بهت تبریک می گم. ان شاالله که هر روز یک قدم به کمال مطلق و محبوب بالذات نزدیک تر بشی و یادت باشه که لحظه لحظه عمرت رو که بزرگترین هدیه خدا به توست قدر بدانی و بهترین استفاده رو از آن ببری.

همیشه دوستت دارم و اگر خدا بخواهد تا ابد با تو می مانم.

 

/ 7 نظر / 10 بازدید
sahar

سلام واقعا جالب بود بازم ميام آپميکنی خبرم کن خداحافظ

حسرت

حتما شنيدي كه بعضي از مردم مشهد شايد سالي يه بار هم به زيارت حرم آقا نميرن اما بعضيا از شهر هاي ديگه سالي چند بار به زيارت ميرن . اين يه واقعيته كه ما آدما عموما وقتي چيزي هميشه در اختيارمون باشه كمتر به اون توجه ميكنيم

ebramcity

عيد مبارک ... به هر حال اينکه اينجا آپديت بشه يعنی عيده . نيازی هم به استهلال نداره ... موفق باشين / يا حق

علی رضا

سلام. ۱)تولدتون مبارک. ۲)عیدتون بارک. ۳)کاش دم افطار آخر حداقل فحشم می دادید!!

حکیمه

با این که یک کم گذشته ولی خوب هم عیدتون مبارک و هم تولدتون.ما رو هم فراموش نکنین.

خود گهت

بريد گم شيد آفتابه دزد های احمق ،ريا و کاسبی با دين ديگه دورش تموم شد آشغالها.کجا تون سوخته که بو گندش دنيا رو ور داشته .گه به گور ننت که تو رو زاييد تو اين روز

asal

زيباست . تبريک ميگم .