آقای فردوسی پور حقته، حالا بکش!

سلام.

تقریبا از بعد انتخابات و مسائل و مشکلات پس از آن در جامعه، برنامه نود و شخص آقای عادل فردوسی پور که بنده از گزارش های ایشان بسیار لذت می برم و معتقدم یکی از بهترین ها در ایران است، بسیار حاشیه ساز بوده.

چیزهای زیادی درباره فردوسی پور و عملکردهای او در برنامه نود مطرح می شد که من درست و غلط آن را نمی دانم ولی خلاصه جریان کمی بودار بود. از این موارد می توان به انتخاب رنگ سبز برای نموداری که از قبل معلوم است بیشترین رای را می آورد (لینک)، تیکه انداختن در میان صحبت ها درباره پارازیت ها و ماهواره ها و  به موارد دیگر اشاره کرد. اینها همه باعث شده بود تا در سایت هایی نظیر بالاترین و سایت های وابسته به جنبش سبز شاهد سیل تشکرها و ابراز احساسات ها نسبت به این مجری ورزشی باشیم و تقریبا جماعت سبزها اینگونه القا کردند که این مجری یکی از هواداران این جنبش و با آنهاست.

همین باعث شد تا این شیطنت ها دو طرفه شود و در برنامه ای سبزها تصمیم به فرستادن اس ام اس برای یک گزینه خاص بگیرند و موضوع برنامه و اعتبار نظرسنجی های آن را زیر سوال ببرند و آن را سیاسی کنند. و در حقیقت نود، محملی شد برای این گونه بازی های این جماعت.

 

بعد از همه این جریان ها دو هفته پیش دوباره شاهد برنامه نودی جنجالی بودیم. موضوع نظرسنجی اس ام اسی برنامه این بود که پرهوادارترین تیم در کشور کدام گزینه است و کدام تیم را بیشتر دوست دارید. و از بینندگان خواسته شده بود که از میان تیم های پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی، شاهین بوشهر، سپاهان و سایر تیم ها یک گزینه را انتخاب و برای برنامه ارسال کنند.

نتایج به دست آمده این شد:

«پرسپولیس با 51 درصد اکثریت آرا را به دست آورد و 33 درصد مردم به استقلال رای دادند. تراکتورسازی هم 11 درصد رای آورد و 3 در صد از میان شرکت کنندگان عدد 4 را به نشان هواداری از سپاهان ارسال کردند. شاهین بوشهر و سایر تیم ها هم حدود یک درصد رای آوردند.»

همین کافی بود تا این هفته سیل تماشاچیان تیم تراکتورسازی در ورزشگاه، هرگونه حمله ای به برنامه نود، شخص عادل فردوسی پور، مسابقه، مخابرات و خلاصه هر ارگان دخیل را روا دارند. نمونه ای از این ها در گزارش فوق العاده جالب برنامه نود نشان داده شد که برخی را برایتان می نویسم اما توصیه می کنم این فایل ویدیویی را حتما تماشا کنید:

 • واقعا عادل بی عدالت
 • بهتون ثابت می کنم فقط 200 هزار نفر تو ورزشگاه یادگار امام اومدن (توضیح: ظرفیت ورزشگاه، ٨٠ هزار نفر است!)
 • تراکتور بیش از سی میلیون طرفدار تو ایران داره شما اینو باید بدونید
 • حقیقت در ورزشگاه هاست، نه در نظر سنجی های ساختگی. 52 < 11
 • پینوکیو عادل، روز دوشنبه sms مردم آذربایجان در موبایلشان حبس شد!!
 • SMS من نرفت.
 • تیم تراکتورسازی تو جهان اول می شه.
 • منچستر هم این تماشاگر رو نداره، بارسلونا هم این تماشاگر رو نداره
 • تراختور یکیه. تراختور بعد از منچستر اوله.
 • تراکتور واقعا پرطرفدارترین تیم آسیا هست، تو این شکی نیست. ما تلاش می کنیم که بهترین و بیشترین طرفدار دنیا بشیم.
 • عادل فردوسی پور، بی شرف بی شعور
 • الان اینجا هشتاد درصد، هشتاد هزار نفر آمد
 • چرا در ده دقیقه اول درصد پرسپولیس پنجاه درصد شد؟
 • الان 50 درصد ورزشگاه پر شده!
 • واقعا این نیست که اینا می گن، بالای صد در صده!!!
 • درصدش صد در صده تقریبا. (گزارشگر: صد درصد که نمی شه) پس حداقل پنجاه درصد
 • چرا وقتی نشون می داد درصدو آقای فردوسی پور می خند؟ چرا دیر نشون دادن؟
 • 13 درصد بود درسته؟ پس چرا دوباره شد 11 درصد؟ به جای اینکه بره بالا همش میومد پایین. 13 عوض اینکه بره 15 و 20 بشه همش میومد پایین 11 و 9 می شد.
 • الان شما نگاه کنید ببینید چند نفر اومدن اینجا؟ (گزارشگر: اینجا مثلا 100 هزار نفر) خوب، شما حساب کنید 13 درصد می شه صدهزار نفر؟ (گزارشگر: 13 درصد از چقدر؟) هان؟ من نمی دانم زده بود 13 درصد. کل مثلا تبریز مثلا 13 درصد اس ام اس اومده.
 • ما 17 نفر بودیم. یک ساعت امتحان کردیم برا تراکتور سازی نرفت، پیروزی یه بار امتحان کردیم بلافاصله رفت.
 • با این جمعیتی که تو استادیوم اومدن باید اس ام اس بیشتر می رفت ولی نمی رفت.
 • ما اینجا send نداشتیم. 914 رو بسته بودن. اینو همه می دونن.
 • اس ام اس های آذربایجان رو کلا قطع کرده بودند.
 • اینجا 80 نفر آقا جان هست یا نه؟ چرا اس ام اس ما یازده درصد اومد؟ چرا؟
 • آقا الان اینجا نگاه کن 100 هزار طرفدارشه. هرگونه سه تا اس ام اس بزنه می شه 300 هزار نفر. الان می گن یازده درصد (گزارشگر: یه سوال! شما می گی سیصدهزار نفر. حدود سه میلیون نفر تو اون نظرسنجی شرکت کرده بودند می شه چند درصد؟) بابا 914 همش بسته آقای عادل پور، فردرپوس همش می گه اس ام اس جلوش بسته.
 • ما قبول داریم پرسپولیس طرفدار زیاد داره. ولی این پرشور رو نداره.
 • رشته من ict هست وقتی این پهنای باند رو میان کم می کنن دیگه این اس ام اس نمی تونه بره.
 • شاید شیوه هایی که برای بروز این نظر سنجی بود در واقع می تونه محل سوال باشه. چرا که خوب شاید خیلی ها موبایل نداشته باشن.
 • شما خیلی آقایی. خیلی چاکرم. خیلی گلهای گلی. اینشاللا تراکتور اول باشه. باشه؟

 

فردوسی پور که از این تهمت ها بسیار عصبانی و ناراحت بود در برنامه ی هفته گذشته اولا در چند قسمت گزارش ها و تصاویری از توهین های به خودش را نشان داد و بعد هم برخی مصاحبه های خنده دار از طرفداران تراکتورسازی را پخش کرد و به این شکل خواست از زیر اتهام «تقلب در رای گیری» و بی عدالتی جان سالم به در ببرد. وی به شکل های مختلف نمودارهایی نشان داد و درصد ها را ردیف کرد و حتی خطاب به مربی تراکتورسازی گفت «اگه می خواید من لیست همه ی شماره موبایل ها رو براتون می فرستم شما خودت تک تک زنگ بزن و ازشون بپرس به کدوم گزینه رای داده اند.»

....

کل این جریان برای من یک مطلب هیجان انگیز داشت و یک نتیجه گیری.

می خواهم با تمام احترام از همین جا به آقای فردوسی پور بگم که «حقته. حالا بکش». از جنبش سبز حمایت می کردی؟ مثل هم جنبشی هایت معتقد به تقلب در انتخابات هستی؟ حالا جوابگو باش. حالا ببینم چگونه می خواهی خودت را از این ماجرا خلاص کنی. تک تک موبایل ها را می خواهی در تلویزیون نشان دهی و باهاشان تماس برقرار کنی؟ نمودار نشان بدهی. آمار استان های مختلف را به تفکیک نشان دهی؟ همه توضیحاتی که وزارت کشور منتشر کرد را منتشر کنی؟ فایل اکسل و نمودار میله ای و دایره ای ردیف کنی؟

فایده ندارد. برای این جماعت هیچ استدلالی فایده ندارد. دقیقا مثل آن جماعت که فایده ای نداشت.

عادل فردوسی پور الان بهتر از هر کس دیگری می داند که اگر ذره ای باب اعتراضات بدون دلیل و دلایل محکمه ناپسند و بی قانونی و اعتراضات خیابانی و فریادها و شعارها را باز بگذارند همین می شود.

عادل الان خوب می داند که فریادهای صدهزار نفر تماشاگر آذربایجانی هیچ چیزی را در کل کشور نشان نمی دهد. او الان می فهمد که پر شدن خیابان آزادی از میدان انقلاب تا آزادی از جمعیت سبز هیچ معنایی ندارد جز اینکه تعدادی در تهران هوادار این جنبش هستند. همین و بس. او اکنون خوب می فهمد که کل کشور یعنی چه. چهل میلیون آدم یعنی چه. روستاها و نقاط دور افتاده یعنی چه. همه ی رای ها مال تهرانی ها نیست یعنی چه.

عادل الان می فهمد که من رای دادم و بابام رای داد و پسر عموم و دختر خالم ... اصلا معنی ندارد. هر کس دور و بر خودش را می بیند.

کاربران اینترنت صدها نظر سنجی هم که برگزار کنند و برنده شوند و در هزاران سایت، میرحسین بالاترین رهبر دنیا شود و ... به هیچ وجه نشان دهنده ی هیچ چیزی نیست. هیچ چیز، چه برسد به تقلب و برتری در انتخاباتی به این عظمت و در کشوری به این وسعت و جمعیتی به این پراکندگی.

عادل جان، دعا کن همه ی هم فکرانت این را بفهمند و کشورمان به سوی آرامش برود. که این هیچ راهی ندارد جز همین فهمیدن ها.

 

درهمین رابطه: فردوسی پور متهم به تقلب شد.

/ 12 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میم . ب . مهاجر

تازه الان می فهمد؟!!! می فهمید. خودش را زده بود به ...

فاطمه کیا

اینا همه نتیجه ی یک تفکر متعالیه: ترک ها به فرزند خودشون رای می دن...لر ها هم که نمیان دامادشونو ول کنن به یکی دیگه رای بدن ... نتیجه چی میشه؟ اینکه اون تبریزی بنده خدا میاد میگه یعنی واقعا 100 هزار نفر میشه 13 درصد؟ یه نتیجه گیری دیگه هم میشه کرد: اینکه عادل فردوسی پور تو جریان حمایت اون موقعش از جنبش سبز و معتقد بودن به تقلب با این تبریزی که میگه 100 هزار نفر 13 درصد نمیشه یکیه! و البته نتیجه گیری آخر: خاک بر سر صاحب اون تفکر متعالی و شوهرش..

روهان

گاهي وقت‌ها شعر هم لازم است ياد كه بگيري راحت‌تر مي‌تواني نان پنير و دردت را بخوري و جيك نزني بي خودي نخندي بي هدف توي خيابان ها گز نكني. و اگر هم دلت بخواهد فروبريزي و آوار نشوي روي سرت عشق‌هايت! سلام من توي روهان گاهي وقت‌ها دلم تنگ مي‌شود

تبعيدي

يا اول سلام محبت کرديد به سلول حقير سر زديد! من که شما را نمي شناسم اما فکر مي کنم از جنس خداييد! همين!

مدیون شهیدان

سلام خیلی وقت بود که به وبلاگتون سر نزده بودم دیدم اومدی تو پرشین . وبلاگ خوبی داری موفق باشید . ما یکم تند هستیم اگر از وبلاگ ما دیدن کردی بهت بر نخوره.

مدیون شهیدان

راستی منم معتقدم تراختور بعد از استقلال اوله یعنی صد درصد طرفدار تراختور هستند . راستی لینکت کردم

حکیمه ملازاده

من که میگم هنوزم نفهمیده و نمیخوان بفهمن.ولی خوب،ما دعا میکنیم براشون.

فاطمه کیا

با قلبی مالامال از اندوه، تبریکات ما را پذیرا باشید! [دلشکسته][خنثی] [نیشخند]

فاطمه سادات

سلام! اولا سلامت باشید!(جواب کامنت شما) ثانیا اتفاقا منم که برنامه ی فردوسی پور رو دیدم یاد قضایای انتخابات افتادم و آرزو کردم کاش ماجرای تقلب در انتخابات رو می دادن ایشون جمعش کنه. اون وقت من یکی که قانع می شدم و بعد با خیال راحت در جشن پیروزی میدون ولی عصر شرکت می کردم[لبخند] گرچه نهایتا شاید بیشتر از فردوسی پور آمار دادن اما اینقدر تیکه تیکه و متناقض شد که اونایی که می خواستن سو استفاده کنن به اهدافشون رسیدن.....

حسام

ترک و لر و بلوچ و فارس و عرب و وووو همه برادریم براااااااااادر ..... اگه یه سیستانی اومد بگه من طرفدار تیراختورم ! اونوقت بگو عادل فردوسی پور دروغ میگفت .... من خودم فوتبال تبریز و تراکتور رو دوس دارم اما نه در حد طرفدار( برادر) اینقدر راحت به مردم تهمت نزن..... خدایی هم هست... آآآآی باید بهش جواب بدیم !!! موفق باشی و واقع بین .