لبخند مسیح

نگار!

 

دیروز در کتابخانه مطلبی از اسپینوزا خواندم که یک لحظه نمی توانم به آن فکر نکنم و هر بار که آن را با خود می خوانم احساس می کنم صفحه دیگری از کتاب قطور این چند جمله کوتاه را درک می کنم. نگار! نگار! هر روز برای فهم هستی اطرافم بی تاب تر از قبل می شوم. هر روز به جمله ای برمی خورم که احساس می کنم در خود هزاران راز دارد که دوست دارم همه آنها را بفهمم. دوست دارم آن مطلب را برایت بنویسم تا تو هم دریافت های خود را برایم بگویی. حتما حرفهای تو می تواند به من کمک کند.

 

عشق به ذات حق، عقلانی است نه نفسانی و هیچ انفعالی بر او چیره نمی شود... پس عشق ما نیز به وجود بی همتای او، عشقی جاوید و کمالی پایدار است.

 

نگار! تا به حال نمی دانستم که خدا هم عاشق است و اکنون تمام وجودم از عشق لبریز است. او عاشق است و این عشق را در وجود تمام موجودات نهاده است. عشقی که نه به خاطر نیاز باشد، بلکه از شدت کمال و اوج بی نیازی است.

 

... برای درک چنین مفاهیمی به سالها وقت نیاز دارم. نمی توانم به راحتی در این مورد حرف بزنم. پیش از این بدون عشق چگونه زندگی کرده ام؟! به چه دلیل نفس کشیده ام؟! برای چه زنده بوده ام؟! از تمام زندگی بدون عشق گذشته ام، شرم دارم...

 

نگار! چگونه می توانم در دنیایی که تمام موجوداتش عاشق هستند، بی احساس و بی تفاوت فقط یک زندگی عادی و معمولی داشته باشم؟ نفس بکشم تا کار کنم، کار کنم تا بخورم، بخورم تا تفریح کنم، تفریح کنم تا خسته شوم و خسته شوم تا بمیرم!

 

در دنیایی تا به این حد عاشق، قلبم را به روی هدیه خدا باز می کنم و اجازه می دهم تا عشق، تمام وجودم را احاطه کند.

با عشق

نیکلاس

 

سلام

بخشی از کتاب لبخند مسیح. نوشته سرکار خانم سارا عرفانی (خانوم بنده)

/ 9 نظر / 9 بازدید
sokhte

ما تنها بهانه ايم برای دوست داشتن... . زيبا شدن در جهت او...

قليدون

شما خواهر خانوم ندارين با هم آشنا شيم؟

دریا

سلام. راستش نمی دونم چی شد که از وب شما سر در آووردم. تمام مطالب رو خوندم.همشو.از لینک کردن شعر سریال تا...همین نگار. راستش اسمها آدمو گیج میکنه.این وب رو چند نفر مینویسن؟ کاش در زیر هر نوشته بود که به قلم کیست؟! در ضمن انتخاب رنگ نوشته ها اصلا مناسب نیست.آدم خسته میشه. راستش من نیومدم ایراد بگیرم اما حیف این وب ...! نوشته هاتون خواندنی و زیباست از این رو گفتم حیف. حوصله بیشتری در ویرایش وب تووون به خرج بدین. با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان. یا حق!

رضوان

سلام و ارادت . خداييش دلتون مياد به ما سری نزنيد . اونم تو خونه ی جديد . (صهبای رضوان ). رو اين آدرس جديدی که این پایین براتون نوشتم کليک کنيد تا درش به روتون واشه . حق نگهدارتون .///// ببینم نمیخواید یه جلد از این کتاب رو به ما هدیه بدین ؟؟؟

hamid

سلام موضوع جالبی رو انتخاب کردی من سعی می‌کنم تمام تلاشم رو بکنم تا همیشه بهش فکر کنم. منظورم خداس. چرا که می دونم اون همیشه همیشه همیشه به من فکر میکنه. به نظر من این پایین ترین درجه عشق بازی با خداست. این مطلبی که بهش رسیدم و با تمام وجودم مطمئنم که خدا به من فکر میکنه. منتظر مطالب جدیدترت هستم. مشتریاتم که همه بلاگ خودشون و تبلیغ کردن!!!

tooka

سلام مطلبی که نوشتيد خيلی زيبا و قابل تفکر است و دامنه ی تفسيرش هم خيلی گسترده است.... ضمنا به خانومتونم تبريک ميگم.

نمي دانم

راستش از اين جمله سردرنياوردم که من چی کار کنم؟ تابه حال نمی دانستم که خدا هم عاشق است... اين ادرس ایمیل من هست دلم می خواست که چند تا سوال ديگر هم بکنم در مورد سارا خانم ولی فکر کنم توی اين دنيا هيچ کس به من توجه نمی کنه برام مهم نيست اگه اين طوری باشه jast god my love is ture

ساريناز

خيلی وبلاگت چرته مخصوصا اون اهنگه