دنیا متحیر ترکوندن ماست

سلام.

از اواخر دهه فجر می خواستم این پست را اینجا بنویسم ولی فرصت و همت با هم جمع نمی شدند. از اوایل دهه فجر تا همین چند روز پیش شاهد رو شدن برخی اختراعات و اکتشافات و نوآوری ها و ساخت و سازها در عرصه های علمی کشور بودیم. این دهن کجی به زورگویان جهان که چندی پیش راهی جز تحریم بیشتر و بیشتر ما برایشان باقی نمانده بود بسیار برایم شیرین بود. و با این اوصاف دیگر همان یک راه را هم بی اثر می بینند و دچار یاس و سرخوردگی شده اند.

دیگر وقتی در صفحه های مختلف گوگل برایم می نویسد که این سرویس برای کشور شما محدود شده ککم هم نمی گزد و در دلم به شان می خندم که فکر کرده اند نوبرش را آوردند. خودمان بهترش را می سازیم.

این همه خبر خوش به یک آدم ایرانی کلی کیف و احساس غرور و افتخار می دهد:

 

- ساخت سلاح ویژه مقابله با بالگردهای آپاچی و تانک‌های پیشرفته - ١٣ بهمن ٨٨

- ماهواره ملی طلوع، ماهواره ملی مصباح دو، ماهواره نوید علم و صنعت رونمایی شد - 14 بهمن 88

- ماهواره‌بر سیمرغ و موتور ماهواره‌بر سیمرغ رونمایی شد - 14 بهمن 88

- اولین موجودات زنده از ایران به فضا پرتاب شدند - 14 بهمن 88

- پرواز موفق "سفره ماهی "؛ اولین هواپیمای رادارگریز ایران - 18 بهمن 88

- دست یابی به لیزرهای پرتوان دیسک، لیزرهای فیبر نوری ، لیزرهای پرتوان نیمه هادی، قطعات اپتیک پیشرفته و لایه نشانهای حساس و دقیق - 18 بهمن 88

- ایران سومین کشور سریع جهان در پیشرفت و توسعه شناخته شد - 20 بهمن 88

- حضور هزار طرح اختراعی در جشنواره ملی نوآوری و شکوفایی - 21 بهمن 88

- اولین محموله سوخت 20 در صد تولید و در اختیار دانشمندان قرار گرفت - 22 بهمن 88

- ناوشکن جماران به عنوان عظیم‌ترین دستاورد دفاعی کشور با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خلیج فارس به آب انداخته شد - ٣٠ بهمن 88

 

و این داستان با غرور ادامه دارد ...

 

پی نوشت: حضرت آقا در مراسم ناو جماران فرمود: «جمهوری اسلامی اگر فقط همین یک کار را کرده باشد که روح خودباوری را به این ملت برگردانده باشد، سالیان سال باید شکرگزارش بود»

 

پی نوشت 2: (دل نوشته) الق عصاک، ولی خدا عصایت را بنداز تا دریاها پیش پایت بشکافد

/ 10 نظر / 47 بازدید
ایمان

درود بر اسلام درود بر ایران درود بر مولایمان خامنه ای یاحق...

محمدرضا مهاجر

بسم الله سلام دست گیری ملعون ازل و ابد عبدالمالک ریگی را نیز به این سطور اضافه کنید.

برای اولین بار وبلاگ شما رو خوندم

امیدوارم همینطور باشه که شما میگید. ولی من وقتی از نزدیکان بیماران دیالیزی میشنوم که نمیتونن داروهای لازم رو پیدا کنن. خیلی غمگین میشوم که زندگی عزیزانشون به این تحریم ها وصله. امیدوارم مشکل همه مثل شما فقط دسترسی های صفحات گوگل باشه.

فاطمه کیا

نسل هر چی ایرانی بسیجی دشمن کور کنه ادامه پیدا کنه با عزت ایشالا صلوات بفرست..

سما

تمام هفته دلم را به جمعه خوش کردم غروب جمعه رسيده است و ... بازتنهايي وما هستیم تا او هست بروزم

نریمان

توجه کردی که اکثر مواردی رو که اشاره کردی مربوط به صنایع نظامی بود؟ خودباوری با توهم فرق می کنه. الان مثلا ناوشکن فلان داریم. خب که چی؟ توسعه و پیشرفت وقتی ارزشمنده که در همه جهات باشه. کشاورزی و صنعت ما داره پسرفت میکنه. تنها پروژه های مهندسی فعال توی کشور پروژه های نظامیه. این بی ارزشه وقتی اقتصاد و صنعت راکد باشه.

محسن

سلام، البته تو دیگه امیدی به هدایتت نیست با اون سنگ بنایی که اقای عدالتی تو مسجد ارک وقتی بچه بودی کار گذاشته تو مغزت، اما در مورد خودکفایی: اولا ملاک های پیشرفت چندین مورد هست که یکی ش تکنولوژی های نوین مثل بحث شبیه سازی و هوافضا و یکی ش هم بحث های نظامیه. اتفاقا کشور اتحاد جماهیر شوروی هم اون موقع که مردمش کرور کرور از قحطی گندم داشتند تلف می شدند و کاگ ب هر روز دسته دسته مخالفین استالین رو تو زندانها اعدام می کرد، یوری گاگارین رو زودتر از امریکا فرستاد به کره ماه تا بگه "ما اینیم"! بد نیست به پیشرفت های شوروی استالینی در زمینه های پزشکی، ساخت زیردریایی، موشک های دور برد و ... نگاهی بندازی. آیا این پیشرفت ها در بدبخت تر نشدن ملت شوروی تاثیری داشت؟ پی نوشت: به عنوان یه خودی بهت می گم، الان یکی از پیشرفته ترین و علمی ترین جاهای کشور صنایع دفاع و مراکز تحقیقات نظامیه، با این وجود به نظرت چند درصد این موشک ها و شناورها رو ما داریم می سازیم؟

ر.ر

ســلام "ایران سومین کشور سریع جهان در پیشرفت و توسعه شناخته شد" حداقل باید هماهنگ کنن! یکی میگه اولیم یکی میگه سوم! lol "الق عصاک، ولی خدا عصایت را بنداز تا دریاها پیش پایت بشکافد" دیگه همینتون مونده بود .... اونقدر دور نیست کمی نگاه از زاویه ای دیگر، با کمی همت مضاعف بهش برسید به امید خدا! گر تو سبزی، سبزم گر تو شادی، شادم من به شیرینی تو فرهادم وطنم، ایرانم عید آن روز مبارک بادم، که تو آبادی و من آزادم...