بچه که می آید

سلام.

بچه که می آید همه چیز زندگی شکلی دیگر می شود، روال ها عوض می شوند. یکی دو هفته ای شاید طول کشید تا این تغییر بزرگ در همه روال ها را درونی کنیم. و اکنون طفل پاک ما مطهره بیست روز دارد و ما بیست روز است که والدینیم. و او می تواند برود و با ولی اش بیاید!

بچه که می آید هر لحظه اش خاطره است و هر لحظه اش نوشتنی و هر لحظه اش جان می دهد برای وبلاگی شدن و وبلاگ نویسی. کلی مطلب می توانی بنویسی. در عین حالی که مطلبی نداری بنویسی.

بچه که می آید از راه که می رسی باید دست و صورت بشویی تا بتوانی ببوسی اش. در بر بگیری اش. لپش را ناز کنی. قبلا هم دست و صورت می شستی اما نه به این سفتی. دقت نداشتی صابون به همه جای پوستت برسد و همه چرک ها را ببرد. قبلا هم می شستی اما وضو نمی گرفتی. بچه که می آید وضو می گیری تا این همه زشتی که در طول روز دیدی و این همه بی طهارتی و بی حجابی و بی دینی و و و شسته شود از دلت. دلت را هم خوب می شویی و سفت می شویی تا به کودک پاکت ناپاکی منتقل نشود.

بچه که می آید محبت مستقیمت به بانو شاید کم شده باشد. اما در مقیاس زمان، و با مخرج زمان بیشتر هم شده. اندک زمانی که گیر بیاوری در بین مشغله ها نگاهی محبت آمیز می کنی و جمله ای می گویی و دل می دهی به دلش. بچه که می آید نمودار محبت غیر مستقیمت اما شدیدا صعودی می شود. بچه را هر چند بار که باید از بعد از ظهر تا صبح روز بعد تو عوض می کنی تا باری برداری. چند ساعتی هر شکلکی در عالم بلدی در می آوری و هر ایده ای به نظرت می رسد از قرآن خواندن در گوشش تا قافیه ردیف کردن و شعر جفنگ سرودن و خواندن برایش اجرا می کنی که مادر بتواند آرام بخوابد. ظرف می شویی و الویه، این تنها غذایی که بلدی درست می کنی در مقیاس زیاد! به کل زن ذلیل و بچه ذلیل و عالم و آدم ذلیل می شوی با افتخار.

بچه که می آید وبلاگت را که قرار گذاشته ای از جنس خدا بماند و همه مطالبش از جنس بچه نشود اینگونه به روز می کنی با چنین نوشته ای. می فهمی قبلا که این تصمیم را گرفته ای نمی فهمیدی!

بچه ات که آمد می فهمی دارم چه عشقی می کنم. گفتن من فایده ندارد!

 

 

/ 22 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی

ولی چه قدر بد که شما مجبورید دخترتون رو عوض کنید!!!!

میم . ب . مهاجر

ماشالله دیگه وقتشه کم کم عکس دونفری وبلاگ رو سه نفری بکنید. بچه ها که تحقیقن از جنس خدا هستند. این پس هم حکمن از جنس خدا بود.

حزین خوش نظر

سلام چرا فکر کردی کودک زیبایتان از جنس خدا نیست ؟ چرا فکر کردی از او نوشتن از جنس خدا نیست ؟ و چرا .............. حالا تمام لحظه هایتان از جنس خداست . [گل]

حکیمه

سلام. چه کیفی می کنید شما با این دختر نازتون. حالا چرا این مطهره خانم اینقدر اخمو تو این عکس؟

.

سلام مبارک باشه عروسش بکنین انشالله

براي شما

سلام سايت جالبي داريد به سايت ما هم سر بزنيد ما منتظر شما هستيم به دوستان خود هم بگوييد :)

فاطمه کیا

حالا نیست وقتی مطلب از دربی مینوشتید خیلی از جنس خدایی بود؟! والا!

یاس حسینیه

سلام. مبارک باشه... صالح و سالم و زیبا. بچه که می‌آید عشق خدایی می‌آید. امیدوارم خدای این عشق هیچ وقت فراموش نشه. برای کسانی هم که بچه دوست دارند آرزوی بچه‌ی صالح و سالم می کنم.

سارا پهلوان

سلام گاهی وقتا هم خوبه با هدایای خدا به یاد او بود. این جا که هستم یه آشنا دارم که اونم تقریبا با شما صاحب فرزند شده اسمش فابیان اونم فکر کنم هم سنو سال شماست اونم دقیقا همین روزها رو پشت سر میذاره خدا خیلی خوبه به همه بنده هاش به یه اندازه لطف میکنه بیزحمت صفحه اقا امیرخانی تو فیس بوک رو به روز کنید. ممنونم